Dr. Şenbayram Kimdir?

doktor-osman-senbayramŞanlıurfa’da doğdu.
İlk orta lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladı.1983 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi ne girip 1989 yılında mezun oldu.1989-1991 yılları arasında Kars da mecburi hizmetini tamamladı.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Ana Bilim Dalında doktora kazandı. Streptozotocin ile kronik diabetik yapılan sıçanların aort endotel dokusunda NO sentaz aktivitesinin ve plazma nitrit nitrat ölçümünün degerlendirilmesi başlıklı tez çalışmasını yapıp  1999 yılında doktorasını tamamladı.1992 yılında Türkiye Akupunktur Derneği Başkanı Uzm.Dr. Nüzhet Ziyal le tanıştı ve onun yanında akupunktur konusunda eğitim aldı ve yine aynı yıl .Türkiye Akupunktur Derneğinin düzenlediği akupunktur eğitim programlarına katıldı ve akupunktur tedavisi uygulama sertifikası aldı. 1994 yılında akupunktur kliniğini açtı.

Yurt içi ve yurt dışında birçok kongre ve seminerlere katıldı. 2004 yılında Fransız Dr Jackues Le Coz dan mezoterapi konusunda eğitim aldı.2005 yılında Medikal Estetik Hekimliği Eğitim Programlarına katılarak medikal estetik uygulama sertifikası aldı.

Dr Şenbayram Türkiye Akupunktur Derneği,Türkiye Auriculoterapi Derneği , İstanbul Akupunktur Derneği , Nöralterapi derneği ve Medikal estetik derneği üyesidir . Dr Şenbayram T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aldığı eğitimler onaylanarak akupunktur ve medikal estetik tedavilerini uygulamaya yetkili kılınmıştır.

Dr Şenbayram 1994 yılından beri Halkçı sk no 10/3 Bakırköy (Bakırköy PTT karşısı ) adresindeki kliniğinde mesleğini icra etmektedir.

Comments are closed