Nöralterapi

Nöralterapi ; otonom sinir sistemine(vucudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ) etki edip vucudumuzun kendi iç dengesini düzenleyerek iyileşmeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda vucudun tamir sistemlerini de Harekete geçirerek bedenimizin kendi kendisini Neuraltherapieonarmasına, tedavi etmesine izin verir.

Lokal bir enjeksiyon tekniği olup etkileri kalıcıdır.Bozulmuş olan sinir sisteminin düzenlenmesi üzerine etkin bir tedavi şeklidir.Uyğulama sırasında yapılan enjeksiyonlar direkt sinirler içine degil ,sinirlerin en yoğun bulunduğu cilt altı bölgelerine yapılmaktadır.Bu nedenle yan etkisi yok denecek kadar azdır.

Nöralterapi; migren, gerilim başağrısı,bel boyun ağrısı , fibromyalgi gibi birçok ağrı tedavisi dahil hormon bozuklukları,allerji ve tonsilit gibi birçok hastalık tedavisinde kullanılabilir.

Nöral terapi vücudun kendi kendine yapması gereken fakat aşırı yüklenmeden dolayı yapamadığı iyileştirme etkisini açığa çıkarır .

Nöral terapinin lokal etkisinin yanı sıra , humoral, hücresel, nöral ve hormonal bir düzenleme sistemi ile etki yaptığı kanıtlanmıştır.

Bedenin karşılaştığı Fiziksel ve Ruhsal travmalar  vegetatif sinir sistemin sağlıklı bir şekilde  bozmakta ve bu sinir sisteminde düzensizlikler ortaya çıkarmaktadır.

Vejetatif sinir sisteminde ortaya çıkan bu düzensizlikler, hastalıklar ortaya çıkmadan önce, hastanın kendi psikolojisi ile ilgili olduğu söylenen ve modern tıbbın açıklayamadığı anlamsız şikayetleri ortaya çıkarır.

Bu düzensizlikler Nöral terapi ile regüle edilerek, hastaların hızlı ve kalıcı bir şekilde iyileşmeleri sağlanır.

Comments are closed