Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON

Hemen hemen herkes istenmeyen veya rahatsız edici tüylere sahiptir ve bu yüzden bunlardan kurtulmak istemektedir.Günümüzde dünyanın her yerinde insanlar lazerler sayesinde istenmeyen tüylerden gerçek anlamda ve kalıcı olarak kurtuluyorlar.Lazer epilasyon cımbız ağda yada elektroliz gibi alternatif metodlara kıyasla daha etkili,güvenli rahat bir yöntemdir.

Alexandrite lazerlerin en iyi epilasyon sonuçlarını sağladığı klinik olarak ispatlanmıştır.Bu cihazlar en güçlü şekilde melanini hedefler ve çevredeki dokuları minimum seviyede etkiler,bu geçici etkileşimden ortaya çıkan yarar fotomelaninin temelini oluşturur.Klinigimizde kullandığımız alexandrite lazer Amerikan menşeili olup FDA onaylıdır.

LAZER EPİLASYON SEANSINDAN ÖNCE:

-Lazer epilasyon uyğulanacak bölgenin cilt rengi güneş veya solaryumda bronzlaşmamış olup,seans uyğulanması sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.

-Lazer epilasyon uyğulanacak kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi(ağda,cımbız,epilatör,iple alım) yapılmamış olmalıdır.

-Uzayan kıllar seanstan 3 gün öncesine kadar vucutta jilet ile,yüzde makas ile kısaltılabilir.

-Lazer epilasyon uyğulanacak kıllara sarartma,boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.

-Lazer epilasyon uyğulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj ve benzer malzemeler bulunmamalıdır.

LAZER EPİLASYON SEANSINDAN SONRA:

-Lazer uyğulamasından 1 hafta sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalıdır ve solaryuma girilmemelidir.Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa yüksek faktörlü güneşten koruma kremleri kullanılmalıdır.

-Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiginde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uyğulama yapılamamasına neden olacaktır.seansınız normal ten rengine ulaşana kadar ertelenecektir.

-Lazer epilsyonundan hemen sonra ılık duş alınabilir.1 hafta kese,peeling gibi cildi tahriş edecek uyğulamalar yapılmamamlıdır.

 

-Lazer epilasyon uyğulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre degişen sürede bir saat ile birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.

-Bazı kişilerde işlem sırasında uyğulama yapılan bölgede hafif kabarıklık,nadiren kabuklanma oluşursada tedaviye gerek olmadan

kendiliginden geçecektir.

LAZER EPİLASYONUN UYĞULANMAMASI GEREKEN DURUMLAR:

 

-Hamilelik dönemi

-Tetrasiklin ve retinoidler gibi ışığa karşı duyarlılaştıran ilaç alanlar.

-Herpes hikayesi olanlar

Lazer epilasyonda seans aralıkları vucut için 2 ayda bir,yüz için 1-1,5 ayda bir uyğulanmalıdır.

Comments are closed