Botoks ve Dolgu

Botoksbotoks1

 Botoksun içeriği botulinium toksinidir.Bu uygulandığı kaslarda

sinir iletimini engelleyerek
geçici bir felç oluşturup buradaki kırışıklıkların azalmasını veya
yok olmasını sağlar.
Aşırı terleme tedavisinde de kullanıldığında yine simpatik sinirlerde oluşan geçici felç ter bezlerinin ter üretimini engeller

 

MEZOLİFT (YÜZ MEZOTERAPİSİ)mezolift

Mezolift;İntradermal dedigimiz derinin iç tabakasına mikroenjeksiyon teknigiyle bazı doğal ürünlerin verilmesidir.Bu enjekte edilen doğal ürünler içinde; vitaminler , hyaluronik asit,aminoasitler,mineraller,nükleik asitler gibi birçok doğal ajan vardır.Mezoliftde seans aralığı haftada veya onbeşgünde bir olup toplam 4-6  seans arasında uyğulanabilir.Herhangi bir yan etkisi olmayıp 2 saatte geçebilen kızarıklık ve mercimek tanesi büyüklügünde şişlikler olabilir.

Dolgu

Dolgu tedavisi hyaluronik asit ve benzeri bileşenler kullanılarak yapılır. Gerek kırışıkların ortadan kaldırılması ve gerekse dudakların veya yüz kontürlerinin hacminin arttırılması amacıyla bu bölgelere bu bileşenler enjekte edilir.

KIRIŞIKLIKLARI VE YÜZ KONTÜRLERİNİ DÜZELTME TEDAVİSİ:

Dolğu tedavisi hyaluronikasit ve benzeri bileşenler kullanılarak yapılır.Gerek kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve gerekse dudakların veya yüz kontürlerinin hacminin arttırılması amacıyla bu bölgelere bu bileşenler enjekte edilir.

Hem çevresel faktörler (aşırı güneşe maruz kalma,hava kirliligi,stres gibi) hemde yaş artışına bağlı ciltde sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur.Bunlara en fazla derideki bazı proteinlerin azalması sebep olup buda hacim kayıplarına neden olur.Deri altına bazı bileşenler enjekte ederek bu sarkmalar,çukurluklar ve kırışılıkları azaltabiliriz.

DOLĞU BİLEŞENLERİNİN KULLANILDIĞI ALANLAR

-Elmacık kemiklerinin hacminin arttırılması

-Nazolabial sulkus (burun kenarından ağız köşesine uzanan oluk)un düzeltilmesi

-Dudak dolğunlaştırma ve dudak kontürünün belirginleştirilmesi

-Göz çevresive kaz ayaklarındaki çizgilerin giderilmesi

-El sırtında zamanla oluşan çukurlukların doldurulması

Comments are closed